Jelena Maksimović osvojila bronzu

Objavljeno 2021-05-25 14:08:17

Crnogorska karate reprezentativka Jelena Maksimović osvojila je bronzanu medalju na 56. seniorskom prvenstvu Evrope u Poreču. Maksimović je u meču za treće mjesto u kategoriji do 55 kilograma pobijedila nekadašnju dvostruku evropsku i svjetsku šampionku, Italijanku Saru Kardin 1:0.

Maksimović je u četvrtak, na startu takmičenja, bila slobodna, u drugom kolu pobijedila je Španjolku Karlotu Osorio Fernandez 4:1, dok je u trećem poražena od Ruskinje Ane Černiševe 9:1.

Ruskinja joj je plasmanom u finale omogućila repesaž i još jednu priliku da se bori za medalju.

U repesažu savladala je Izraelku Rotem Efroni 5:0 i Makedonku Simonu Zaborsku 1:0 i izborila meč za pobjedničko postolje.

“Još nijesam svjesna šta sam uradila. Medalja je bila moj cilj i san od kada sam počela da se bavim karateom. Imala sam veliku motivaciju, znam za koga sam trenirala i borila se i hvala bogu što je medalja došla u moje ruke” izjavila je Jelena.